Zmiany nie są widoczne od razu

Wśród wielu miejscowości w Polsce, Kraków wybija się nie tylko w temacie sztuki i akademickim, ale też na wielu odmiennych obszarach. Staje się obszarem przyjaznym do życia. Zmiany, które dotknęły miasto w ostatnich latach dają poczucie, że miasto rzeczywiście idzie do przodu.
Korzystne nowości w stolicy małopolski.
Co niezłego wypracowano w przeciągu ostatniego okresu? Wielość zmian i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Niezwykle pomogły w tym aspekcie środki Unii Europejskiej, z których Kraków niemało korzysta. Szybkie działanie w zakresie uzyskiwania dofinansowania sprawiły, że gmina rozwinęła się o świeże węzły komunikacyjne, ekologiczne autobusy trasportu miejskiego, i nowe obiekty użyteczności publicznej.
Niemałe innowacje są niewidoczne dla typowego mieszkańca. Nie znaczy to jednak, że nie istnieją. Zwykle nie interesują nas historie, które nie są ściśle z naszymi potrzebami połączone. Statystycznemu obywatelowi miasta zdaje się, że w mieście za mało się robi. Podczas gdy Kraków rozrasta się w każdym kierunku. Innowacje w zakresie gospodarki śmieciami, budowie i modernizacji siatki wodociągowej, budowa ekranów akustycznych to jedynie część zmian, które umożliwiają mieszkańcom pełniej oraz bardziej komfortowo żyć. Kraków zmienia się również w zakresie opcji rozrywkowych. Moc miasta idzie w górę dzięki takim obiektom jak: Kraków Arena lub stadion Cracovia. Te inwestycje zachęcają turystów do odwiedzin.
Podejmowane dzięki radnym akcje nie tyczą się tylko samego centrum Krakowa, ale również są połączone z całym regionem. Zatem lepiej nie utyskiwać tylko zobaczyć zmiany w jakie obrodził Kraków.
Przyszłe miesiące – o ile uda się zachowania szybkości rozwoju – pozwolą Krakowowi stać się wspaniałą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski prezydent