odwyk alkoholowy 

Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Jednak nie musisz sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych metod leczenia, jakie pomogą Tobie w przezwyciężeniu alkoholizmu, aby wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

problem z alkoholem

Rozmaite elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu winno być monitorowane przez skład profesjonalistów lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju są liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez fachowców, którzy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy i współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób jakie wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, wypada uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na leczenie?
Przed nawiązaniem kuracji postać musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan i mieć ochotę opuścić napój alkoholowy. W pewnych sytuacjach jednostka może uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny bądź też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o nadmierne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga także nawiązać debatę na temat przystępnych opcji kuracji i wsparcia.

Nie ma poprawnego bądź złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednakże nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać dużo akcesoryjnych kłopotów, takich jak zawiłości zdrowotne, kłopoty finansowe, trudności z relacjami i zakłócenia zawodowe.