Kraków szykuje się na wybory

Głównym z największych wyzwań w lwiej części polskich miast jest stan dróg. Nasze gminy są nie dostosowane do tak wielkiego nasilenia ruchu, jaki został zapoczątkowany przez wzrost ilości samochodów na krajowych drogach. Dlatego główną z najważniejszych inwestycji które musi rozpocząć niemalże każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by poprawić zadowolenie krakowian jak również poprawi integralność infrastruktury miasta.

Wśród innych gmin, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie silnie się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, ale zanim metro powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć dużo środków . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto wymienić:
w pełni elektryczną linię autobusów – pierwszą w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto ma remont przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych między już wybudowanymi drogami i remonty już powstałych tras autobusowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do biur przeszkadzają na co dzień. Trzeba zaś pamiętać, że bez remontów jakość dróg nie może się poprawić i aby było wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.centrum konferencyjne w Krakowie
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie nowe linie komunikacji, ale również lepszej jakości powierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i odporna. (jednym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga dodatkowo kolejnych remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po mieście wygodnie. Nie tylko autem, ale też autobusami. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na prostej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.