Kompetentne centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Dzisiaj kobiety zazwyczaj dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość zezwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa różnorodna. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los własny oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Dziś w stworzonym przez nas kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki mogą liczyć na fachową opiekę powiązaną z okresem ciąży i połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, w następstwie tego również całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez ekspertów dysponujących nie tylko wysokiej klasy sprzętem, jednak przede wszystkim również ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje wiele radości, jakkolwiek też o jego zdrowie trzeba zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, wobec tego także zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich świadczących szczególne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci konstruowane są korzystne warunki lekarskie. Doktorowie troszczą się nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, niemniej jednak też o ich komfort oraz odpowiednie samopoczucie, jakie ma prawo rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług profesjonalistów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.